UŽMIRŠTOS NUODĖMĖS

0 out of 5

11.60

Aprašymas

„Užmirštos nuodėmės“ – Lietuvos diplomatės Valentinos Zeitler, pastaruosius metus dirbusios Ukrainoje, antrasis istorinis romanas. Jis nukelia mus į septynioliktą amžių – Lenkijos karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės – Abiejų Tautų Respublikos  klestėjimo laikotarpį.  Būtent tuo metu, mūšyje prie Tutoros (1620 m.) ir Chotyno kare (1621 m.) mūsų protėviai  užkirto kelią tolimesniems turkų ir totorių žygiams į Europą. Istorinė šių  įvykių reikšmė neginčijama. Tačiau autorės tikslas kitas  – parodyti, kad jokia, net ir pati iškiliausia pergalė, morališkai nepateisina sužlugdytų likimų.

Pagrindinė romano gija – Žolkievskių šeimos likimas, kurios laimę ir ateitį sugriovė karai. Skaudi romano veikėjos Žolkievskio žmonos Reginos patirtis, artimųjų ir draugų netektis, prarastas tikslas ir pirma laiko užgesęs gyvenimo džiaugsmas atskleidžia  ne tik asmeninį, bet ir visos epochos tragizmą.

Autorė autentiškai aprašo įvykių vietas, romane atgyja mūšių batalijos, žmonių tarpusavio santykiai, draugystės ir meilės peripetijos, žavi kažkada buvę prabangūs, bet šiandien griūvantys, Žolkievskių rūmai. Tarsi nebylūs praeities liudininkai jie iki šiolei stūkso  nedideliame Ukrainos Žovkvos miestelyje netoli Lvovo.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “UŽMIRŠTOS NUODĖMĖS”